Najnovšie články
Čo je prekyslený organizmus? Čo spôsobuje?
Čo je prekyslený organizmus? Čo spôsobuje?
10/10/2019 - 12:42:48 0

Jesenný smart shopping PLUSSIZE
Jesenný smart shopping PLUSSIZE
17/09/2019 - 11:15:54 0

Oblečenie pre moletky: základné zásady
Oblečenie pre moletky: základné zásady
20/08/2019 - 13:19:07 1

Inšpirácie pre plnoštíhle dámy
Inšpirácie pre plnoštíhle dámy
20/08/2019 - 12:37:53 0

Význam púdrovo ružovej a modrej farby...
Význam púdrovo ružovej a modrej farby...
07/08/2019 - 12:43:08 0

Oblečenie pre moletky: základné zásady

Napísal modalux 20/08/2019 - 13:19:07 1 Komentáre

Oblečenie je citlivou otázkou pre každú ženu. Moletka to má trošku ťažšie. Napriek problémom s väčšou postavou, rozhodne nemusí uviaznuť v zoštíhľujúcej čiernej. Táto farba síce je vo svojej ezoterickej podstate základná ženská farba, ale čierne oblečenie prenechajme predovšetkým extravagantným študentkám, tajomným intelektuálkam a na obdobia, kedy nám zomrel niekto blízky. Veď prečo nosiť smútok po celý život?

Gradio-plussize

Pre moletku je najdôležitejší strih oblečenia a dĺžka modelu. Vždy záleží na strihu, preto dávajte prednosť kvalitnejšiemu oblečeniu.

Pokiaľ si moletka netrúfa sama odhadnúť, čo jej svedčí, môže vyhľadať pomoc odborníka-štylistu. Rozhodne si nenechajte radiť od štíhlych priateliek a rozhodne sa vyhnite všetkému, čo sa len trochu dá označiť slovom "ležérny"! Aj "elegancia" môže byť totiž pohodlná a oslobodzujúca.

Medzi jednotlivými moletkami, tj. v rámci jednej konfekčnej veľkosti je veľa rozdielov v postave. Vždy záleží na tvare postavy, na proporciách výšky a šírky a podľa toho sa treba obliekať. Netreba sa báť akýchkoľvek farieb, lebo tie nevyberáme podľa tvaru postavy, ale podľa farby vlasov, odtieňa pleti a očí. Noste kvety, čipky, šatky, doplnky, čokoľvek, čo vám dodá ženskosť. Príroda sa s nami moletkami nepekne zahrala, tak prečo by sme sa trestali ešte aj my samotné nepekným oblečením ako pre stredomorské vdovy?

Moletka sa musí naučiť bravúrne skrývať nedostatky a pútať pozornosť inde. Jedná sa do istej miery o psychologickú vizuálnu hru.

Máte krásne oči? Nebojte sa ich zdôrazniť makeupom.

Máte krásne vlasy? Doprajte im viac starostlivosti a pravidelne navštevujte kaderníčku. Pozor: Aj keď ste romantická duša, ktorá sa túži nechať uniesť svojim princom na chrbte jeho bieleho koňa, aby vám pritom doďaleka viali dlhé vlasy, ubezpečte sa, či vás dlhé vlasy nerobia tučnejšou! Mnoho moletiek robí túto zásadnú chybu. Tvrdohlavo nosia vlasy stiahnuté do copy, alebo - čo je ešte horšie - svoje dlhé polámané a zle udržiavané vlasy si nechávajú padať okolo tváre ako rozvarené špagety. Ak by sa dali ostrihať, akoby schudli o desať kíl a zároveň aj omladli. Romantické predstavy sú jedna vec, ale realita je realita! Ak máme druhú bradu, na dlhé vlasy celkom zabudnite: vykašľať sa na domnelý romantický vzhľad! Pozrite sa na seba kriticky do zrkadla a ak máte druhú bradu, urobte rázne rozhodnutie!

Ste vysoká? Môžete si dovoliť zvonové nohavice, ktoré vás výborne zoštíhlia!

Ste nízka? Zabudnite na sukne až po zem. Pôsobili by ste ako matrioška.

Pokiaľ trčí bruško, treba ho schovať dlhým tričkom. Zabudnite na bokové nohavice.

Pokiaľ sú vaše ruky v ramenách široké, treba ich schovať a to aj v najväčšej horúčave aspoň krátkym rukávom. Žiadne tričko na ramienka!

Žiaľ, existujú strihy, ktoré si nikdy nemôžeme dovoliť. Pri kilogramoch navyše napríklad zabudnite na módu trištvrťových nohavíc: skracujú nohy, zhrubujú členky a pripútavajú pozornosť na váš zadok.

Ale prečo by sa moletka nemohla snažiť vyzerať čo najlepšie? Prestaňme sa skrývať v spomínanej čiernej, v neforemnom "ležérnom" oblečení, čo nás oblápa ako dáky priestorový stan, alebo - v najhoršom prípade - medzi štyrmi stenami!

Byť moletka znamená dať si na výbere oblečenia záležať omnoho viac. Kým štíhla žena je pekná aj vo vreci, u moletky je dôležitý každý centimeter - a to aj do šírky ako aj do dĺžky! (V tomto kontexte rozhodne nekupujte tesné elastické kusy - nezoštíhľujú, iba vám vyrysujú každučkú pneumatiku.)

Zožeňte si knihu (alebo si poserfujte na nete) s pravidlami obliekania pre typy postavy jablko, hruška, presýpacie hodiny a pod. Pravidlá pre svoju postavu sa pre istotu naučte naspamäť.

A na záver zopár moletkovských tabu:

Začína sa jeseň: rozhodne nenoste zipsovité bundy z lesklej kože alebo koženky do gumy tesne pod pásom! Namiesto sexi v nej budete pôsobiť skôr smiešne. Štíhle ženy v koži vyzerajú lákavo preto, lebo jej hrubosťou podčiarkujú vlastnú krehkú existenciu. U moletky, žiaľ, hrubý materiál ešte zdôzarňuje práve to, čo chceme najviac skryť...

Matný povrch kože v kombinácii s rovným sakovitým strihom niekedy môže vyzerať dobre, ale pre istotu ani ten neodporúčam. Radšej siahnime po semišovom povrchu, ktorý pôsobí zjemňujúco a dobre sa dopĺňa pestrými šatkami.

1 Komentáre

Karin škultétyová:
10/04/2021 - 20:30:15, 20:30:15
Reply

Dobrý deň zhánam strih na zvonové nohavice velkost 50 až 52 kde by som ho mohla kupitˇ objednatˇ.Moje tel:0904 499 973 adresa: Trieda SNP 19, Košice 04011,dˇakujem

Nechajte nám odkaz