Najnovšie články
Jesenný smart shopping PLUSSIZE
Jesenný smart shopping PLUSSIZE
17/09/2019 - 11:15:54 0

Oblečenie pre moletky: základné zásady
Oblečenie pre moletky: základné zásady
20/08/2019 - 13:19:07 0

Inšpirácie pre plnoštíhle dámy
Inšpirácie pre plnoštíhle dámy
20/08/2019 - 12:37:53 0

Význam púdrovo ružovej a modrej farby...
Význam púdrovo ružovej a modrej farby...
07/08/2019 - 12:43:08 0

It´s Party TIME
It´s Party TIME
27/06/2019 - 13:54:25 0

Telové silonky hoďte do koša

Napísal modalux 17/06/2016 - 13:44:45 1 Komentáre

Čo namiesto nich?

Tiež si hovoríte, ako budete žiť bez telových siloniek? Veď Vám bude zima. Čo miesto nich budete nosiť? Čo je to za hlúposť vyhadzovať ich? Máte pocit, že som sa zbláznila? Tento článok je práve pre Vás. Rada Vás vyvediem z omylu.

 

Nie ste rozhodne sama, ktorá ich má vo svojej skrini

 

V prvom rade Vás chcem ukľudniť, že nie ste jediná, kto si myslí, že telové silonky sú v pohode. Tipujem, že si to u nás myslí tak 80% žien. Pretože cítim, že v tomto ohľade slovenské ženy potrebujú skutočnú osvetu. 

 

 

Skutočne je to tak? Mám ich vyhodiť?

 

Ženy sú prekvapené, keď počujú, že by už konečne tento prežitok mohli prehodnotiť. Že telové silonky patria do koša a nie na nežnú ženskú nohu. Možno k nim patríte tiež. Aby som Vás ukľudnila, je nás tu takých ešte dosť, nie ste v tom sama.

Len ich už prosím nikdy neobliekajte. A už v žiadnom prípade nie do topánok s otvorenou špičkou! To je asi rovnaké faux pas ako tradičné biele ponožky v sandáloch :-)

 

 

 

 

Prečo hodiť telové silonky do odpadkového koša?

 

Pretože telové silonky sa už dávno nenosia. Vo svete sa prestali  nosiť už v roku 1995! Áno, čítate správne. Už pre dvadsiatimi rokmi. A u nás? Schválne sa dívajte na nohy okoloidúcich žien, keď pôjdete zajtra do práce alebo na prechádzku. A skúste to spočítať.

 

Fakt, že telové silonky do ženského šatniku nepatria, nie je žiadny môj výmysel. Veľa svetových stylistov vám ich rovno zakáže.

 

Dôvod? Nepristanú Vám. Vaše nohy v nich vyzerajú ako dva neforemné stĺpy a ich farba je niekedy naozaj tragická. Od šedohnedej až po nažltlú, málokedy sa skutočne priblíži farbe pleti. Čo je na tom prirodzené? A čo je na to príťažlivé? Ak áno dajte mi vedieť.

Asi si teraz hovoríte:

ČO ako s tým? Ako s touto informáciou naložiť? ČO mám robiť, keď mi je zima? Čo mám robiť, keď si chem obliecť bielu sukňu? A čo spoločenské šaty?

Hlavne nezúfajte. Bycikel už vymysleli pred Vami. Vo Francúzku alebo v Taliansku na ženách telové silonky uvidíte naozaj zriedka (či vôbec). A máte pocit, že im to snaď nepristane alebo že prestali nosiť sukne či šaty?

Je mi jasné, že od jesene do jari to bez pančúch asi nepôjde. Veľká časť z vás ( a já sa k vám hrdo hlásim! sa nechce ani v chladnejšiom počasí sukne ani šiat vzdať. Prečo? Viacmenej sú iné a elegantnejšie varianty, než svoje nohy obaliť do telových siloniek (ktoré sú mimochodom na nohe vždy vidieť, aj keď si majiteľka myslí opak).

 

Telové nenosiť, nenosiť, nenosiť

Čierne silonkové pančuchy. To je správna voľba.

Ideálne bez vzorov, jednoduché, hladké, elegantné. Hrať sa môžete s ich hrúbkou. Pokiaľ zvolíte viac denové, vytvoria silonky  nepriehľadný efekt a v zime i zahrejú. K ženským šatám alebo na teplejšie letné dni voľte menej denové,ktoré sú jemnejšie, ľahko pod nimi presvitá vaša noha a pôsobí viac žensky.

 

 

Možno Vás teraz prekvapilo slovo DEN. Niekedy sa označuje i ako Denier. V podstate vyjadruje silu a hrúbku pančúch. Tenké a jemné punčochy, ktoré využijete na jar a v lete majú 8 - 20 Denov, v zime môžete obliecť silné pančuchy od 40 - 200 Denov.

 

Pamätajte, čím priehľadnejšie pančušky sú, tým viac sexy sú vaše nohy.  Skúšajte, pohrajte sa stým.

 

Čierna farba naviac predĺži a zoštíhli nohy

Keď k čiernym pančuchám vezmete čierne lodičky, rázom sa vaše nohy o päť centimetrov predĺžia. Optické triky robia zázraky.

Vsadím sa, že vám teraz hlavou behá spústu myšlienok. Čože? To je fakt pravda? 

 

 

1. Môžem nosiť čierne silonky aj k svetlým šatám alebo sukni? 

ÁNO. Čierne silonky môžete nosiť k čomukoľvek. Len dávajte pozor práve na to, aby u jemných svetlých šiat vaša noha pôsobila jemne, preto zvoľte tenké a hladké čierne silonky s málo denmi, aby pod nimi Vaša noha bola elegantne vidieť. Pokiaľ by ste si obliekla silné hrubé punčocháče, rozhodne by jemné svetlé šaty stratili svoj šarm a vyzeralo by to skôr ako päsť na oko.

Nad priehľadnosťou a jemnosťou čiernych siloniek naozaj premýšľajte.

 

2. Čo nosiť namiesto telových siloniek v lete?

Ideálne nič :-) len vaše helé nohy. Tie vyzerjaú predsa najlepšie také aké sú. Áno, Áno. Chápem. Začala pracovať vaša hlava a myšlienky.... asi máten iekedy pocit, že sú moc biele, fľakaté, poštípané. Potrebujete to všetko zjemniť a dodať svojim nohám jednotnejšiu farbu.

 

Telové silonky v spreji?

 

Mám pre vás skvelý tip:

Kúpte si silonky v spreji. Nájdete je jednoducho napríklad v siete DM alebo Bepon. Hľadajte "silonky v spreji", a pozor,nejedná sa o samoopaľovací sprej (aj keď je v regáloch často pri samoopaľovákoch), je to vlastne make-up na nohy, ktorý vytvorí na vašich nohách matný film a zjednotí farbu. Aplikácia je jednoduchá. Naneste do dlaní a potom nohy ľahko natrite. Vydrží celý deň a večer, jednoducho všetko umyjete.

 

Tak čo? Pôjdeš teraz do skrine a vyhodíš všetky telové silonky? Urobte to prosím. Vaše nohy si to zaslúžia.

1 Komentáre

Palo:
22/11/2017 - 11:51:57, 11:51:57
Reply

No tak niekolo pripomienok z pohladu chlapa . Čierne silonky na pohreb . O tom niet pochýb . Ale aby ste dámam diktovali že nič než čierne silonky na nežné ženské nôžky tak to trošku zaváňa demagógiou . Mne osobne sa nepáčia silonky ktoré nadmerne zvýrazňuju lesk s vysokým percentom lycry . Ale to je len a len moj subj.názor a hlavne ho nikomu nenanucujem . A preto myslím si , že telové silonky rozneho odtieňu hnedej resp.pieskovej farby patria do šatníka našich dám aj naďalej ... A myslím si že nie som sám toho názoru ...

Niki:
17/03/2018 - 18:09:48, 18:09:48

Ja neznášam čierne silonky a vôbec sa nehodia ku všetkému a ku všetkým farbám šiat. Niektoré dobré telové silonky - ak si správne vyberiete - dokonca zlepšia pleť nohám! Dodajú im šmrnc, takže budem ich ďalej nosiť! Jeden hlupák niečo vymyslí a všetci sa po ňom opičíme. Niki

Antonia:
20/04/2018 - 13:16:56, 13:16:56

Súhlasím s dvomi vyššími názormi. Neviem si predstaviť čierne silonky na bežne nosenie niekedy v teplej jari, alebo jeseni a farebnému oblečeniu. To možno tak na zimu. Stačí len vybrať správny odtieň, samozrejme nemôžu vyzerať ako bandáž na nohe, ale taka Belinda, 15, alebo 20 Den s farbou bronze určite neunikne oku chlapa, ale dokonca ani ženám

Antonia:
20/04/2018 - 13:16:57, 13:16:57

Súhlasím s dvomi vyššími názormi. Neviem si predstaviť čierne silonky na bežne nosenie niekedy v teplej jari, alebo jeseni a farebnému oblečeniu. To možno tak na zimu. Stačí len vybrať správny odtieň, samozrejme nemôžu vyzerať ako bandáž na nohe, ale taka Belinda, 15, alebo 20 Den s farbou bronze určite neunikne oku chlapa, ale dokonca ani ženám

Nechajte nám odkaz