Najnovšie články
Čo je prekyslený organizmus? Čo spôsobuje?
Čo je prekyslený organizmus? Čo spôsobuje?
10/10/2019 - 12:42:48 0

Jesenný smart shopping PLUSSIZE
Jesenný smart shopping PLUSSIZE
17/09/2019 - 11:15:54 0

Oblečenie pre moletky: základné zásady
Oblečenie pre moletky: základné zásady
20/08/2019 - 13:19:07 1

Inšpirácie pre plnoštíhle dámy
Inšpirácie pre plnoštíhle dámy
20/08/2019 - 12:37:53 0

Význam púdrovo ružovej a modrej farby...
Význam púdrovo ružovej a modrej farby...
07/08/2019 - 12:43:08 0

Telové silonky hoďte do koša

Napísal modalux 17/06/2016 - 13:44:45 4 Komentáre

Čo namiesto nich?

Tiež si hovoríte, ako budete žiť bez telových siloniek? Veď Vám bude zima. Čo miesto nich budete nosiť? Čo je to za hlúposť vyhadzovať ich? Máte pocit, že som sa zbláznila? Tento článok je práve pre Vás. Rada Vás vyvediem z omylu.

 

Nie ste rozhodne sama, ktorá ich má vo svojej skrini

 

V prvom rade Vás chcem ukľudniť, že nie ste jediná, kto si myslí, že telové silonky sú v pohode. Tipujem, že si to u nás myslí tak 80% žien. Pretože cítim, že v tomto ohľade slovenské ženy potrebujú skutočnú osvetu. 

 

 

Skutočne je to tak? Mám ich vyhodiť?

 

Ženy sú prekvapené, keď počujú, že by už konečne tento prežitok mohli prehodnotiť. Že telové silonky patria do koša a nie na nežnú ženskú nohu. Možno k nim patríte tiež. Aby som Vás ukľudnila, je nás tu takých ešte dosť, nie ste v tom sama.

Len ich už prosím nikdy neobliekajte. A už v žiadnom prípade nie do topánok s otvorenou špičkou! To je asi rovnaké faux pas ako tradičné biele ponožky v sandáloch :-)

 

 

 

 

Prečo hodiť telové silonky do odpadkového koša?

 

Pretože telové silonky sa už dávno nenosia. Vo svete sa prestali  nosiť už v roku 1995! Áno, čítate správne. Už pre dvadsiatimi rokmi. A u nás? Schválne sa dívajte na nohy okoloidúcich žien, keď pôjdete zajtra do práce alebo na prechádzku. A skúste to spočítať.

 

Fakt, že telové silonky do ženského šatniku nepatria, nie je žiadny môj výmysel. Veľa svetových stylistov vám ich rovno zakáže.

 

Dôvod? Nepristanú Vám. Vaše nohy v nich vyzerajú ako dva neforemné stĺpy a ich farba je niekedy naozaj tragická. Od šedohnedej až po nažltlú, málokedy sa skutočne priblíži farbe pleti. Čo je na tom prirodzené? A čo je na to príťažlivé? Ak áno dajte mi vedieť.

Asi si teraz hovoríte:

ČO ako s tým? Ako s touto informáciou naložiť? ČO mám robiť, keď mi je zima? Čo mám robiť, keď si chem obliecť bielu sukňu? A čo spoločenské šaty?

Hlavne nezúfajte. Bycikel už vymysleli pred Vami. Vo Francúzku alebo v Taliansku na ženách telové silonky uvidíte naozaj zriedka (či vôbec). A máte pocit, že im to snaď nepristane alebo že prestali nosiť sukne či šaty?

Je mi jasné, že od jesene do jari to bez pančúch asi nepôjde. Veľká časť z vás ( a já sa k vám hrdo hlásim! sa nechce ani v chladnejšiom počasí sukne ani šiat vzdať. Prečo? Viacmenej sú iné a elegantnejšie varianty, než svoje nohy obaliť do telových siloniek (ktoré sú mimochodom na nohe vždy vidieť, aj keď si majiteľka myslí opak).

 

Telové nenosiť, nenosiť, nenosiť

Čierne silonkové pančuchy. To je správna voľba.

Ideálne bez vzorov, jednoduché, hladké, elegantné. Hrať sa môžete s ich hrúbkou. Pokiaľ zvolíte viac denové, vytvoria silonky  nepriehľadný efekt a v zime i zahrejú. K ženským šatám alebo na teplejšie letné dni voľte menej denové,ktoré sú jemnejšie, ľahko pod nimi presvitá vaša noha a pôsobí viac žensky.

 

 

Možno Vás teraz prekvapilo slovo DEN. Niekedy sa označuje i ako Denier. V podstate vyjadruje silu a hrúbku pančúch. Tenké a jemné punčochy, ktoré využijete na jar a v lete majú 8 - 20 Denov, v zime môžete obliecť silné pančuchy od 40 - 200 Denov.

 

Pamätajte, čím priehľadnejšie pančušky sú, tým viac sexy sú vaše nohy.  Skúšajte, pohrajte sa stým.

 

Čierna farba naviac predĺži a zoštíhli nohy

Keď k čiernym pančuchám vezmete čierne lodičky, rázom sa vaše nohy o päť centimetrov predĺžia. Optické triky robia zázraky.

Vsadím sa, že vám teraz hlavou behá spústu myšlienok. Čože? To je fakt pravda? 

 

 

1. Môžem nosiť čierne silonky aj k svetlým šatám alebo sukni? 

ÁNO. Čierne silonky môžete nosiť k čomukoľvek. Len dávajte pozor práve na to, aby u jemných svetlých šiat vaša noha pôsobila jemne, preto zvoľte tenké a hladké čierne silonky s málo denmi, aby pod nimi Vaša noha bola elegantne vidieť. Pokiaľ by ste si obliekla silné hrubé punčocháče, rozhodne by jemné svetlé šaty stratili svoj šarm a vyzeralo by to skôr ako päsť na oko.

Nad priehľadnosťou a jemnosťou čiernych siloniek naozaj premýšľajte.

 

2. Čo nosiť namiesto telových siloniek v lete?

Ideálne nič :-) len vaše helé nohy. Tie vyzerjaú predsa najlepšie také aké sú. Áno, Áno. Chápem. Začala pracovať vaša hlava a myšlienky.... asi máten iekedy pocit, že sú moc biele, fľakaté, poštípané. Potrebujete to všetko zjemniť a dodať svojim nohám jednotnejšiu farbu.

 

Telové silonky v spreji?

 

Mám pre vás skvelý tip:

Kúpte si silonky v spreji. Nájdete je jednoducho napríklad v siete DM alebo Bepon. Hľadajte "silonky v spreji", a pozor,nejedná sa o samoopaľovací sprej (aj keď je v regáloch často pri samoopaľovákoch), je to vlastne make-up na nohy, ktorý vytvorí na vašich nohách matný film a zjednotí farbu. Aplikácia je jednoduchá. Naneste do dlaní a potom nohy ľahko natrite. Vydrží celý deň a večer, jednoducho všetko umyjete.

 

Tak čo? Pôjdeš teraz do skrine a vyhodíš všetky telové silonky? Urobte to prosím. Vaše nohy si to zaslúžia.

4 Komentáre

Palo:
22/11/2017 - 11:51:57, 11:51:57
Reply

No tak niekolo pripomienok z pohladu chlapa . Čierne silonky na pohreb . O tom niet pochýb . Ale aby ste dámam diktovali že nič než čierne silonky na nežné ženské nôžky tak to trošku zaváňa demagógiou . Mne osobne sa nepáčia silonky ktoré nadmerne zvýrazňuju lesk s vysokým percentom lycry . Ale to je len a len moj subj.názor a hlavne ho nikomu nenanucujem . A preto myslím si , že telové silonky rozneho odtieňu hnedej resp.pieskovej farby patria do šatníka našich dám aj naďalej ... A myslím si že nie som sám toho názoru ...

Niki:
17/03/2018 - 18:09:48, 18:09:48

Ja neznášam čierne silonky a vôbec sa nehodia ku všetkému a ku všetkým farbám šiat. Niektoré dobré telové silonky - ak si správne vyberiete - dokonca zlepšia pleť nohám! Dodajú im šmrnc, takže budem ich ďalej nosiť! Jeden hlupák niečo vymyslí a všetci sa po ňom opičíme. Niki

Antonia:
20/04/2018 - 13:16:56, 13:16:56

Súhlasím s dvomi vyššími názormi. Neviem si predstaviť čierne silonky na bežne nosenie niekedy v teplej jari, alebo jeseni a farebnému oblečeniu. To možno tak na zimu. Stačí len vybrať správny odtieň, samozrejme nemôžu vyzerať ako bandáž na nohe, ale taka Belinda, 15, alebo 20 Den s farbou bronze určite neunikne oku chlapa, ale dokonca ani ženám

Antonia:
20/04/2018 - 13:16:57, 13:16:57

Súhlasím s dvomi vyššími názormi. Neviem si predstaviť čierne silonky na bežne nosenie niekedy v teplej jari, alebo jeseni a farebnému oblečeniu. To možno tak na zimu. Stačí len vybrať správny odtieň, samozrejme nemôžu vyzerať ako bandáž na nohe, ale taka Belinda, 15, alebo 20 Den s farbou bronze určite neunikne oku chlapa, ale dokonca ani ženám

Pavol:
17/03/2020 - 14:53:46, 14:53:46, www.pantyhose8.weblahko.sk
Reply

To že sa to niektorým z vás nepáči že muži obliekajú silonky, ktoré sa vyrábajú aj pre mužov už od 1974, už v bývalej NDR. Tak sa zamyslite nad svojou debilitou a hlavne ženy. Ženy zamyslite sa nad sebou, pretože vy samy ste nám mužom prebrali skoro kompletnú šatník oblečenie !!! A nikto sa nepozastavuje nad tým, že nosíte napríklad nohavice !! .. Nikto Vám za to nenadáva, nesmeje sa ... keby sme sa správali ako vy, tak sa na ulici muži budú k Vám ženám správať rovnako, .. posmievať a ukazovať na vás prstom, že ste oblečené ako muži a že ste úchylné, alebo mužatky v mužskom oblečení. Vaše komentáre svedčí len o vašom charaktere a hlúposti. Idiotom sa ani nečudujem lebo z pravidla o histórii obliekania, vôbec nič nevedia, kto prvý nosil pančuchy a od kedy ženy začali nosiť nohavice a vysoké podpätky atď, ale vy ženy, ak chcete niekoho kritizovať naštudujte si tiež najprv históriu a potom píšte trápne poznámky, lebo vaše názory sú primitívnejší ako v stredoveku a nemajú logiku. Mňa neskutočne vytáča ženská sebeckosť, bezohľadnosť a domýšľavosť a to, že si ženy myslia, že iba oni môžu na seba obliecť čo sa im zachce, aj mužské veci. Veď nič sa nedeje ... veď som žena ... ale keď to urobí muž tak je hneď oheň na streche, že ako si dovolíme obliecť niečo čo nosia aj ženy !!!, Nosím aj páske silonky i dámske, podľa toho čo mi vyhovuje viac. A komu sa to nepáči nech mi skočí ... viete na čo. Keď môžu ženy môžeme aj my muži. A vy ženy máte možnosť iba jednu, ... rešpektovať to. Už ste dámy uvažovali nad tým prečo sa pančuchy, volajú pan-čuchy ???, že nie? ... tak si láskavo naštudujte históriu vzniku pančúch, kto ich nosil, ako prvý a vymyslel atď. Boli to muži. V súčasnosti nám mužom ženy prebrali kompletný šatník oblečenie, vrátane spodného pradla. A muži preberajú čiastočne šatník žien. A aká je reakcia väčšiny žien ??? .. protestujú a píšu pod videá a články nenávistné prejavy, posmešky a nadávky !!! My ženy môžeme, pretože sme ženy. Vy muži môžete nosiť len to čo my ženy, vám dovolíme a navrhneme. V opačnom prípade muži ste buzeranti, fetišista a psychopati. Kedy skončí utláčanie mužov v móde?. Dočkáme sa my muži konca toho aby skončilo privilegovanie žien v móde? Ženy si musíte uvedomiť, že na svete sú aj muži, ktorým ide na nervy klasické a nudné obleky a že aj my muži máme právo na rozmanitosť, nielen ženy !!! Dôkazy, url odkazy, že si nevymýšľam. Zdroje:https://lnk.sk/nyKL https://lnk.sk/aHPV https://lnk.sk/gsNS https://lnk.sk/FJKO https://lnk.sk/zJPT Kým ženy nenosili ani spodnú bielizeň, muži si na pančuchách zakladali. Než sa z pančúch stal symbol ženskosti, nosili ich muži. Keď sa v roku 1509 konala svadba anglického kráľa Henricha VIII. s Katarínou Aragónskou, mladý ženích dostal od španielskeho dvora do daru aj pár prekrásnych hodvábnych pančúch. Boli také jemné a priliehavé, aké ešte kráľovský dvor nevidel. Pančuchy, v ktorých vynikali jeho silné lýtka, si obľúbil viac ako svoju prvú manželku. Na rozdiel od nej sa ich nikdy nezriekol. Hoci sú dnes pančuchy ženskou záležitosťou, ich história sa píše vďaka mužom. Najhoršie pančuchy nosili muži. Ako ochranu pred chladom ich ľudstvo poznalo už od staroveku. Rôzne typy navliekacích alebo ovinovacích kusov látky však mali len praktickú funkciu a ťažko ich pokladať za módu. Od konca stredoveku sa však situácia mení. Namiesto oblečenia tunikového typu sa čoraz viac presadzovali vypasovanejšie strihy, ktoré priliehali na telo. Práve to je priestor pre to, aby sa do módy dostali aj predchodcovia dnešných pančúch. V neskorom stredoveku ešte išlo o súkennú časť všitú do nohavíc, v renesancii už o skutočné pletené pančuchy. Vtedy však boli záležitosťou módy vysokých šľachticov. Na popularizáciu si museli počkať dovtedy, kým Angličan William Lee nevymyslel prvý pletací stroj na pančuchy. Lee údajne dvoril žene, ktorá na neho pre pletenie nemala čas, a tak sa rozhodol celý proces výroby zrýchliť. Jeho vynález naozaj dokázal upliesť pančuchu oveľa precíznejšie a rýchlejšie ako pri ručnej výrobe a svoj stroj sa pokúsil v roku 1589 patentovať u kráľovnej Alžbety I. Tá ho nemilosrdne odmietla, pretože sa obávala nezamestnanosti tkáčskych cechov. Lee sa po tomto neúspechu presťahoval do Francúzska, kde mu kráľ Henrich IV. naozaj patent na pletenie hodvábnych a vlnených pančúch udelil. Samotný Lee si však slávu a bohatstvo neužil. Pančuškový sortiment začal ísť na dračku až po jeho smrti, keď firmu prebral jeho brat. 17. okt 2017, SOŇA JÁNOŠOVÁ. Zdroj: https://lnk.sk/pL79 Ženám je povolené mužské oblečenie a mužom, niektoré dámske oblečenie, nie?! Školské, policajné, vojenské, letušky atď. uniformy z chlapčenskými prvkami. Kedy táto spoločnosť prestane z puritánstvom a pokrytectvom a dokedy muži budú diskriminovaný v móde?!! Ani v stredoveku nebola móda voči mužom tak puritánska a pokrytecká, ako je dnes!, kde ženy môžu všetko, ale muži nie!!!

Zuzana:
04/05/2020 - 15:37:06, 15:37:06
Reply

Dobry den. Myslim si, ze vrcholom nevkusu su spominane cierne pancuchy k svetlym topankam.

Matik:
15/06/2020 - 22:45:39, 22:45:39
Reply

Tak si pročítám téma silonky, punčocháče a nestačím se divit. Podle stylistů se tělové silonky nemají nosit, podle nich nejsou IN. Pak jsou výrobci a obchodníci asi úplně mimo, protože se tělové silonky vyrábí a prodávají jakoby se nechumelilo. To logicky dává otázku kdo je vlastně mimo. Podle zkušeností bych řekl, že stylisté se snaží vnucovat nějaký svůj názor, který je bohužel zcestný. Když 8 z 10 lidí tvrdí o barvě, že je černá, 2 z těch 10 pak tvrdí že je modrá, pak ta barva bude opravdu černá. Tak to bude i s těmi silonkami. Výrobci a obchodníci vědí, že se nosí a jsou žádané a těch pár stylistů se klidně může postavit na hlavu. Je pravda, že zesílené části v páskových botičkách nevypadají pěkně. Dnes technologie pokročila natolik, že je možné si vybrat barvu, která je zcela shodná s barvou pokožky a jsou bezešvé a bez zesílených částí. V podstatě se dají vybrat takové, že se ani nedají na nohách poznat. Vlastně dají, ale jak tu někdo napsal až z blízkosti cca 20 cm. A co se týká nošení silonek. Je to přece na každé ženě. Když se cítí lépe v kalhotách, tak ať nosí kalhoty. Když ráda chodí v šatech nebo sukních pak si ty silonky oblékne a určitě podle příležitosti a počasí zvolí jejich barvu a tloušťku a také provedení. Dnes si může žena vybrat mezi spoustou druhů, punčochy samodržící, punčochové kalhoty bez nebo s otvory atd.. Takže argumenty o pocení v intimních partiích jsou jen obyčejné bláboly, protože pisatel/ka se o problematiku nezajímá. A o inteligenci pisatelkách, stylistkách je možné vážně uvažovat. V článku klidně napíší, že není vhodné nosit silonky, že se v nich potí a o kousek dále napíší, že silonky nehřejí, což si tak nějak dosti odporuje. A skutečnost. Samozřejmě musí hřát, tenké méně, silnější více. Taky tu hraje velkou roli faktor psychologický. Možná by se v laboratoři dalo určit o kolik zvyšují teplotu, ale ty nejtenčí asi minimálně, ale psychologicky jen to, že jsou oblečené musí znamenat teplo. Podle vyjádření jedné známé. Nosí ráda šaty a v zimě jí bývalo chladno a tak podle stylistů nosila silnější punčocháče což nebylo nic moc a tak nosila kalhoty. Pak jí jeden chlap řekl, proč si nevezme dvoje, nejlépe siťkované s malými oky a na nich jedny tenké. Myslela si, že si z ní dělá legraci a jednou to doma prostě zkusila a bylo jí tepleji než jen v těch silných. Ptala se na vysvětlení a bylo jednoduché. Nehřeje jen ta síla vlákna, ale i vzduchové vrstvy, které silonky vytváří. Navíc tato kombinace sklidila velký úspěch i v práci. Píše se v článku o tom, že některé ženy chodí na boso i v kozačkách. To známá okomentovala značně suše. V kozačkách se potí noha stejně v silonkách nebo bez nich. Ale vyzout kozačku ze zpocené nohy na boso je mnohem těžší než vyzutí zpocené nohy v silonce. Takže podle ní už jen kvůli vyzouvání nosí silonky i do kozaček. Je jedno jestli má sukni nebo kalhoty.

Nechajte nám odkaz