Najnovšie články
Čo je prekyslený organizmus? Čo spôsobuje?
Čo je prekyslený organizmus? Čo spôsobuje?
10/10/2019 - 12:42:48 0

Jesenný smart shopping PLUSSIZE
Jesenný smart shopping PLUSSIZE
17/09/2019 - 11:15:54 0

Oblečenie pre moletky: základné zásady
Oblečenie pre moletky: základné zásady
20/08/2019 - 13:19:07 1

Inšpirácie pre plnoštíhle dámy
Inšpirácie pre plnoštíhle dámy
20/08/2019 - 12:37:53 0

Význam púdrovo ružovej a modrej farby...
Význam púdrovo ružovej a modrej farby...
07/08/2019 - 12:43:08 0

10 základných kúskov ženského šatníka

Napísal modalux 21/12/2015 - 19:44:42 0 Komentáre

Aj keď módne preferencie sa mierne líšia od krajiny ku krajine, všetky ženy sa zhodli na základných pilieroch štaníka, do ktorých sú ochotné investovať  najviac- vysoké čižmy, kašmírový kabát a členkové topánky. 

 

Britky si napríklad zakladajú na malých čiernych, ktoré by ste márne hľadali u Nemiek. Asi 7 z 10 Talianok potvrdilo, že by investovali do kvalitnej kabelky, zatiaľ čo z Francúzok len jedna tretina.

 

Čo sa týka dizajnérskych kúskov, dôraz sa kladie najmä na kabelky, topánky a večerné šaty. Viac ako polovica Francúzok, Britiek a Nemiek by bola ochotná vzdať sa členstva vo fitnescentre alebo pomoci v domácnosti, aby si mohli splniť módne sny.

 

P R A K T I C K O S Ť

 

U mužov rezonuje najmä praktické oblečenie - vo vedení je kvalitná bunda a dobre padnúce džínsy.

Najobľúbenejšia kombinácia pre pánov zo všetkých krajín sú rifle a tričko. U Nemcov je trendy štrikovaný sveter, Briti si potrpia na formálne oblečenie ako na mieru šité obleky a kožené topánky. U Talianov sú veľmi obľúbené členkové topánky. Zatiaľ čo Francúzi, Taliani aj Briti túžia po kvalitných hodinkách a obleku, pre Nemcov je módnym snom kožená bunda.

 

Č O  M U Ž I   R A D I  V I D I A  N A  Ž E N Á C H

 

V Británii preferujú koktejlové šaty, v Taliansku uprednosťňujú športové oblečenie. Francúzom sa páčia ženy v biznis oblečení a Nemci radi vidia svoje partnerky v nočných košeliach.

 

A tu máme TOP 9 kúskov, čo nesmie chýbať v šatníku ženy:

 

1. B I E L A   K O Š E Ľ A

 

biela košeľa M021       biela košeľa M001      biela košeľa M180

 

Biela košeľa je ideálny a jedinečný kúsok, ktorý nesmie chýbať v šatníku ženy. Tento druh odevu je nesmierne dobre kombinovateľný a hlavne univerzálny ku každému druhu outfitu. Či už potrebujete biznis outfit, ktorý vytvoríte z čiernych nohavíc a bielej košele, doplníte čiernym sakom a ste hotová. Už len vykročiť do práce. A zasa ak máte večer párty, je skvelá s koženými nohavicami, či džínami, v ležérnom casual štýle. No ak chcete byť iná a doplniť svoju midi sukňu bielou blúzou, hor sa do toho!

 

2. Z I M N Ý   K A B Á T

kabát bianca                 kabát zaira

 

Mať v skrini štýlový kabát, ktorý vieme s prehľadom kombinovať či už k džínam, šatám alebo pletným veciam, je veľmi dôležité. V tejto sezóne sú absolútnym trendom vlnené kabáty. Vysoké čižmy na opätku, rolákové šaty a vlnený kabát, a ste medzi hviezdami.

 

3. D Ž Í N Y

rifle jaila blue                        džíny jaila black

 

Džíny, džínsy, rifle alebo akokoľvek ich nazveme sú neoddeliteľnou súčasťou nášho denného života. V dnešnej dobe je tento model nepostrádateľným kúskom v šatníku nielen každej ženy ale aj bezpochyby každého muža. Od kráv až na móla si prebili cestu rifle či džínsy. Absolútne kombinovateľný kúsok, v mnohých farbách a odtieňoch. Priznajte sa, kto z Vás ich má doma viac ako jedny? No ja jednoznačne. Slimky k čižmách, rúrky k teniskám, či balerínkam, 3/4 na leto ku kristuskám, šortky na pláž ...... No je tých variantov požehnane :-)

 

4. M A L É   Č I E R N E  Š A T Y

šaty blair                              šaty DION

Šaty na každú príležitosť, ak neviete čo na seba, malé čierne to isto zachránia. Či už divadlo, párty, posenie, oslava, večierok jednoznačne zabodujete v koktejlových šatách ľudovo nazvaných : "malé čierne nič nepokazia".  Základný pilier šatníka každej ženy. Či už budú púzdrové, áčkové alebo nebodaj v retro štýle, nepkazíte nič týmto výberom.

 

5. Č I Ž M Y

vysoké čižmy ZAPS   vysoké čižmy ZAPS   vysoké čižmy ZAPS

 

Základ botníka na jeseň - zimu pre každú štýlovú ženu sú jednoznačne vysoké čižmy. Absolútne bezkonkurenčné v kombinácii k legínam, sukniam, úpletovým šatám. Čierne určite musia byť a doplniť ich inou kombinovateľnou farbou ako je šedá či béžová.

 

6. K A B E L K A 

kabelka zaps                  

 

7. S V E T E R ,  K A R D I G A N 

 

    kardigan rilla

Dámsky rolákový sveter DAMARIS

Dámsky pletený kardigan RILLA 

 

8. Č I E R N E   L O D I Č K Y 

 

Klasické dámske čierne lodičky! Pozor toto je nosník celého šatníka. Musíte ich aspoň jedny mať.

 

9. S L N E Č N É   O K U L I A R E

 

 

10. D Á M S K E   S A K O

M085 čierne sako    M085 biele sako   M085 fuchsiové sako

 

Biele, čierne či farebné sako, typ odevu, ktorý dotvára a uzatvára každý outfit. Je možné ho kombinovať či už s džínami, elegantnými nohavicami alebo sukňou. Biznis štýl sa nevie zaobísť bez saka, ktorý dá punc office outfitu. Pri Casual štýle, je tento kúsok nepostrádateľný. K džínam, či legínam absolútne nenahraditeľné. Každá žena by mala mať minimálne dve saká vo svojej garderóbe, čierne určite a farebné na 100%.

 

Ak si doteraz nevedela, čo je základom šatníka ženy, tak som rada, že som Ti týmto článkom trošku pomohla a nasmerovala ťa. Ak by si chcela poradiť s výberom alebo stylingom, som tu pre Teba. Napíš na môj email info2@modalux.sk alebo na náš online chat. Rada zodpoviem tvoje otázky.

Mirka

Nechajte nám odkaz